Zachwyć się zabytkami okolic Rynku w Świdnicy, poznaj historię miejskiego piwowarstwa i wyrusz w fascynującą podróż w czasie ze świdnicką biblioteką! To wszystko jest możliwe dzięki Questom – edukacyjnym grom terenowym, przygotowanym przez świdnickie instytucje we współpracy z Fundacją Calamita.

Wraz z początkiem nowego roku Świdnica przygotowała trzy Questy o zróżnicowanej tematyce:

  • I małe jest piękne – detale świdnickiej architektury – wyprawa, której opiekunem jest Urząd Miejski w Świdnicy, przedstawia wybrane zabytki okolic Rynku, a w szczególności detale architektoniczne, które decydują o jego unikatowym charakterze. Trasa rozpoczyna się przed Katedrą Świdnicką pw. św. Stanisława i św. Wacława, na placu św. Jana Pawła II.
  • Świdnica miastem piwowarskich tradycji – Quest przybliża historię piwowarstwa w Świdnicy, którego początki sięgają XIII wieku. Prowadzi w miejsca, w których do dzisiaj widać związek z branżą piwną. Wyprawa zaczyna się na świdnickim Rynku przy fontannie Neptuna. Opiekunem Questu jest Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.
  • Podróż w czasie ze świdnicką Biblioteką – wyprawa prezentuje historię świdnickiej biblioteki oraz miejsca z nią związane. Start Questu na ul. Franciszkańskiej, na skwerze przy świdnickiej bibliotece – przy pomniku z dzikami. Opiekunem Questu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.

Questy można przemierzać na dwa sposoby

  • z ulotką papierową – wydrukuj ulotkę z portalu www.questy.org.pl (wpisz nazwę interesującej Cię wyprawy) lub odbierz ulotkę w jednym z punktów: Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy (Rynek 39-40), Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy (ul. Franciszkańska 18), Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy (Rynek 37), Urząd Miejski w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49);
  • z bezpłatną aplikacją mobilną „Questy – Wyprawy Odkrywców”, dostępną dla systemu Android i iOS (zainstaluj aplikację, załóż konto użytkownika i wyszukaj interesujący Cię Quest).

Czytaj więcej

Skomentuj