1 / 6

Dzisiaj pod egidą burmistrza Gminy Kostrzyn, kostrzyńskiego Zakładu Komunalnego oraz firmy Złote Runo odbyło się spotkanie pt. „Efekt kostrzyński”.

Kierownik Zakładu Kostrzyńskich Wodociągów, Krzysztof Menes wraz z Dyrektorem Regionalnym firmy Złote Runo, Robertem Maziarzem, przybliżyli licznie przybyłym przedstawicielom branży możliwości techniczne oraz osiągnięte efekty  uzyskane w kostrzyńskim zakładzie komunalnym. Współpraca jest dowodem na to, że nieważna jest wielkość przedsiębiorstwa wodociągowego, lecz potencjał kadry technicznej w nim pracującej oraz właściwe zarządzanie. W połączeniu z otwartością na nowoczesne technologie i zaangażowanie w ich wdrażaniu, stanowią nieoceniony kapitał, mogący być rozmienianym na szereg większych i mniejszych sukcesów.

Duże projekty za małe pieniądze

Obaj prelegenci wskazali na możliwość dokonania znacznej redukcji strat wody, bez konieczności stosowania wielkich nakładów inwestycyjnych. W ramach partnerskiej współpracy  branżowej podzielili się z uczestnikami spotkania wiedzą nt. możliwości obniżania produkcji wody, przy równoczesnym wzroście jej sprzedaży. Nowoczesny, optymalnie dobrany  system monitoringu i doboru wodomierzy oraz akustyczne metody lokalizacji nieujawniających się wycieków wody z rurociągów były najbardziej interesującymi tematami kostrzyńskiej konferencji.

Synergiczne działania kreatywnej firmy komunalnej i lidera na rynku wdrażania nowoczesnych technologii dla branży wod-kan skutkują  znacznym podniesieniem standardów w dystrybucji wody oraz wymiernym efektem ekonomicznym. Organizacja opisywanego spotkania w siedzibie Urzędu Gminy Kostrzyn wskazuje bezpośrednio na wielką przychylność lokalnej władzy do wszelkich inicjatyw służących podniesieniu standardów na terenie miasta i gminy, w tym standardów dotyczących dystrybucji i sprzedaży wody mieszkańcom.

Mały może dużo

Nie trzeba być dużą firmą komunalną, by móc  korzystać z nowoczesnych technologii. Wystarczy mieć otwarty umysł i odpowiedzialnego partnera w ich wdrażaniu. Kostrzyńskim wodociągom należą się gratulacje, choć jak sami twierdzą, są zaledwie w połowie drogi do celu, który  sobie obrali. W opinii obiegowej utarło się, że są  małą  firmą, a przecież mogą naprawdę  wiele. Liczy się pomysł i zaangażowanie.

Czy pijesz wodę z kranu?

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj