Spółka polskich biznesmenów buduje zakład recyklingu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Takich fabryk jest na świecie tylko kilka – informuje “Puls Biznesu”.

Eko-Gwarant, firma oferująca recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji, chce wydać 26,9 mln zł i zatrudnić co najmniej 20 osób w fabryce w Ostrowcu Świętokrzyskim. – To będzie zakład świadczący usługi recyklingu i produkcji wyrobów metalowych. Chcemy wybudować fabrykę, która będzie przetwarzać 95 proc. odpadów. Wymogi UE mówią o konieczności recyklingu 60 proc. odpadów komunalnych, w Polsce 40-50 proc. z nich ląduje na wysypisku – mówi w "PB" Andrzej Wójcik, dyrektor w Eko-Gwarancie.

Jego firma chce mieć fabrykę, która frakcje mineralne wykorzysta do produkcji paliw alternatywnych. Zakład ma przetwarzać 25 tys. ton odpadów rocznie.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Firma Eko-Gwarant istnieje od 2006 r. Współpracuje ze 130 przedsiębiorcami prowadzącymi stacje demontażu pojazdów i punkty zbierania pojazdów znajdujące się w całej Polsce oraz z 1620 importerami i producentami nowych i używanych samochodów.

źródło: Puls Biznesu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj