Kutno zostało wybrano najbardziej proekologicznym miastem w województwie łódzkim. Tytuł „EKO LIDER” przyznawany jest samorządom, które odnotowały największe osiągnięcia w dziedzinie ekologii, a także zaproponowały najciekawsze proekologiczne działania promocyjne i edukacyjne.

Statuetki wice EKO LIDERÓW zdobyły: za zajęcie drugiego miejsca gmina Ozorków oraz ex aequo za trzecie miejsce gminy Kleszczów i Drzewica.

Konkurs był skierowany do powiatów, miast i gmin województwa łódzkiego i przebiegał dwuetapowo. O przejściu do drugiego etapu decydował wynik ankiety, w której znalazły się m. in. pytania o: inwestycje ekologiczne, zrealizowane w ciągu ostatnich pięciu lat, wykorzystanie środków unijnych na cele ekologiczne, przygotowanie do selektywnej zbiórki odpadów, warunki sortowania i recyklingu odpadów, pomysł na autokreację i akcję edukacyjną kierowaną do wszystkich mieszkańców, a realizowaną podczas trwania konkursu, deklarację zorganizowania EKO-pikniku na swoim terenie i zakres atrakcji przygotowanych przez gospodarzy oraz pomysły na dyscypliny konkursowe.

Nagrodą główną konkursu jest realizacja filmu telewizyjnego i reportażu radiowego o zwycięzcy, prezentacja materiałów na antenie TVP Łódź i antenie Radia Łódź, 300 płyt z filmem i reportażem, które stanowić będą materiał promocyjno-edukacyjny oraz kampania reklamowa promująca zwycięską gminę na antenach TVP Łódź i Radia Łódź. 5 września TVP Łódź wyemituje program, prezentujący finalistów EKO – LIDER 2007 i uroczystość wręczenia nagród, natomiast 12 września ukaże się film promujący zwycięzcę konkursu – miasto Kutno.źródło: lodzkie.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj