W ramach II Ogólnopolskiego Dnia Recyklingu Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje w Warszawie happening edukacyjny pt. EKO-puzzle. Akcja odbędzie się w dniu 15 czerwca o godz. 12.00 na Placu Zamkowym. Wspólnie z młodzieżą szkolną zostaną ułożone ogromne puzzle ekologiczne.

Akcja odbędzie się w ramach II Ogólnopolskiego Dnia Recyklingu, który organizowany jest w ponad 200 miastach w kraju. Promuje segregację śmieci i ich recykling. Młodzież szkolna organizuje m.in. happeningi, lekcje tematyczne, wystawy, akcje zbiórki surowców, sprząta tereny przyrodnicze. Do szkół i przedszkoli w ramach akcji trafiło 5000 pakietów edukacyjnych.

Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Środowiska, dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jej celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie właściwej gospodarki odpadami, promocja segregacji śmieci i recyklingu.

– Polska na tle państw należących do Unii Europejskiej pod względem gospodarowania odpadami wypada niestety fatalnie. Niska świadomość społeczeństwa sprawia, że każdego roku ogromna ilość odpadów ląduje w rzekach, przydrożnych rowach lub jest wywożona do lasów. Nie lepiej wygląda sprawa segregowania i recyklingu – około 40% śmieci, które trafiają na wysypiska to metal, papier plastik czy szkło, a zatem materiały, które można odzyskać i powtórnie wykorzystać. Nasza akcja promuje wśród dzieci i młodzieży odpowiednie podejście do gospodarowania odpadami – mówi Wojciech Owczarz, Fundacja Ekologiczna ARKA.

Partnerami kampanii są firmy REMONDIS Sp. z o.o i Eko Punkt Organizacja Odzysku S.A.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj