Wrocławskie Centrum Europejskie Zrównoważonego Rozwoju chce stworzyć w gminie Kąty Wrocławskie Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

Projekt przewiduje lokalizację Ekocentrum na terenie parku Cicha Dolina, należącego do gminy Kąty Wrocławskie. To liczący około 60 hektarów obszar, głównie zielonych terenów z niewielkim jeziorem i rzeką.

Ośrodek ma się specjalizować w edukacji ekologicznej, prezentować m.in. źródła energii odnawialnej – słonecznej, wiatrowej, biomasy itp. Ośrodek w całości wybudowany zostanie w technologii energooszczędnej, ma mieć naturalną trzcinową oczyszczalnię ścieków i system segregacji odpadów.

Pomysłodawcy powstania centrum chcą, by z ośrodka korzystali głównie ludzie młodzi – studenci oraz dzieci, dla których na terenie ośrodka miałyby być organizowane „zielone szkoły”. Z technologiami w zakresie energetyki odnawialnej będą mogli zapoznać się także rolnicy i przedsiębiorcy.

Ośrodek w Kątach ma powstać przy współpracy z dwiema liczącymi się organizacjami ekologicznymi: norweskie Royal Society for Development i na islandzkie Landvernd. Finansowana m.in. ze środków unijnych budowa ma ruszyć w przyszłym roku.źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj