Większość europejskich liderów biznesu uważa, że można jeszcze zapobiec światowej katastrofie ekologicznej – wynika z tegorocznego badania UPS Europe Business Monitor.

W 17. edycji badania przeprowadzono ankiety wśród 1451 przedstawicieli kadry kierowniczej najwyższego szczebla w siedmiu krajach europejskich. Aż 59% ankietowanych uważa, że wyścig o ratunek dla Ziemi nie jest jeszcze przegrany. Najbardziej pesymistyczni okazali się Niemcy – zdaniem 86% respondentów jest już za późno aby zatrzymać globalne ocieplenie. Holendrzy są optymistami – według 76% menedżerów Ziemia ma szansę na zachowanie swojego obecnego stanu. Ten pogląd podziela zaledwie 13% Niemców i 57% Brytyjczyków.

Europejscy top menedżerowie są zgodni co do tego, że zagrożenie środowiska naturalnego jest bardzo realnym problemem – uważa tak 75% ankietowanych. Jedynie 23% uznaje niepokoje ekologów za bezpodstawne. Zdaniem 86% niemieckich liderów biznesu przeznaczenie Ziemi jest nieodwracalne, a zagrożenie środowiska realne i nie przesadzone dla 83%.

Menedżerowie ze Szwecji i Niemiec uważają swoje kraje za najbardziej ekologiczne i zielone, natomiast Włosi uznają swój kraj za najbrudniejszy w Europie.

Zdaniem 43% respondentów Unia Europejska jest gwarantem proekologicznej polityki i będzie w stanie wprowadzić obowiązkowe standardy środowiskowe dla przemysłu. Największym poparciem w tej dziedzinie UE cieszy się w Holandii (68%), Belgii (65%) i Hiszpanii (55%), a najmniejszym w Wielkiej Brytanii (18%). Brytyjczycy uważają, że kwestie ekologiczne powinny należeć do rządów narodowych.

Źródło: ceo.cxo.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj