Rząd nie przyjął poselskiego projektu ustawy, który ma stworzyć warunki pozwalające na zwiększenie produkcji energii z ekologicznych źródeł – informuje „Gazeta Prawna”.

Zdaniem rządu, projekt poselski nie zawiera nowych, istotnych rozwiązań w stosunku do już istniejących, a niektóre jego propozycje są niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa energetycznego. Według projektu posłów LPR, gminy powinny zastępować energię wytworzoną np. w wyniku spalania paliw taką, która powstała w odnawialnych źródłach. W ciągu dwóch lat od wejścia w życie tych regulacji samorządy miałyby przygotować ocenę odnawialnych zasobów energii na jej terenie.

Zdaniem rządu, który nie poparł projektu, posłowie nie wzięli m.in. pod uwagę prawa własności nieruchomości, na których dokonywane mają być odwierty geologiczne. Jak czytamy w „Gazecie Prawnej”, rząd uznał też, że posłowie nie uwzględnili kosztów wykonania badań stanu technicznego istniejących odwiertów. Ponadto projekt jest niezgodny z prawem Unii Europejskiej.źródło: Gazeta Prawna

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj