Rząd nie przyjął poselskiego projektu ustawy, który ma stworzyć warunki pozwalające na zwiększenie produkcji energii z ekologicznych źródeł – informuje „Gazeta Prawna”.

Zdaniem rządu, projekt poselski nie zawiera nowych, istotnych rozwiązań w stosunku do już istniejących, a niektóre jego propozycje są niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa energetycznego. Według projektu posłów LPR, gminy powinny zastępować energię wytworzoną np. w wyniku spalania paliw taką, która powstała w odnawialnych źródłach. W ciągu dwóch lat od wejścia w życie tych regulacji samorządy miałyby przygotować ocenę odnawialnych zasobów energii na jej terenie.

CCJ 300 x 250

Zdaniem rządu, który nie poparł projektu, posłowie nie wzięli m.in. pod uwagę prawa własności nieruchomości, na których dokonywane mają być odwierty geologiczne. Jak czytamy w „Gazecie Prawnej”, rząd uznał też, że posłowie nie uwzględnili kosztów wykonania badań stanu technicznego istniejących odwiertów. Ponadto projekt jest niezgodny z prawem Unii Europejskiej.źródło: Gazeta Prawna

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj