Firma Carrier Corporation zaopatrzy największe miasta świata z grupy C40 w swoje energooszczędne agregaty chłodnicze z nieszkodliwym dla warstwy ozonowej czynnikiem chłodniczym.

Carrier, należąca do United Technologies Corporation, jest pierwszą firmą proponującą rozwiązania w dziedzinie ogrzewania, klimatyzacji oraz chłodnictwa, która podpisała porozumienie z Clinton Climate Initiative (CCI) o dostarczaniu wydajnych energetycznie produktów. CCI to projekt Fundacji Williama J. Clintona.

Porozumienie skutkuje specjalnymi rabatami na objęte programem urządzenia zarówno miastom zrzeszonym w C40 jak i innym partnerom CCI, co powoduje, że koszty sprawnych energetycznie rozwiązań zwracają się szybciej. Porozumienie idzie w parze z  Programem Poprawy Efektywności Energetycznej Istniejących Budynków (Energy Efficiency Building Retrofit Program), rozpoczętym w maju 2007 przez Fundację Clintona, który tworzy miastom i prywatnym właścicielom budynków odpowiednie warunki finansowe do wprowadzenia nowoczesnych wydajnych energetycznie rozwiązań w dziedzinie ogrzewania, klimatyzacji i chłodnictwa. Program ten zrzesza 8 największych na świecie firm oferujących usługi energetyczne (ESCOs), 5 największych na świecie banków i 17 największych na świecie miast w przełomowym programie skierowanym na zredukowanie zużycia energii w istniejących budynkach. Program ten zapewnia miastom i prywatnym właścicielom budynków dostępność środków potrzebnych do przebudowy systemów technicznych w budynkach z wykorzystaniem wydajnych energetycznie produktów, co zwykle pozwala oszczędzić od 20% do 50% energii.

C40 to stowarzyszenie dużych miast z całego świata, które podjęły się walki ze zmianami klimatycznymi i zobowiązały się zredukować efekt cieplarniany, by stać się przykładem dla innych miast. Jest wśród nich także Warszawa, która będzie również mogła odnieść korzyści z zawartego porozumienia i dokonać modernizacji istniejących budynków, tym samym oszczędzić na inwestycjach, kosztach eksploatacji oraz zredukować emisję gazów cieplarnianych (głównie dwutlenku węgla).

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj