Na początku lutego w sprzedaży pojawią się ekologiczne torby Greenbag z logo WWF.

Producent toreb, firma GAM z Torunia, zdecydował się przekazywać część dochodu ze sprzedaży każdej „torby z Pandą” na rzecz WWF Polska. Oznacza to, że każdy kto kupi wielorazową torbę Greenbag z logo WWF bezpośrednio wspiera fundację i włącza się w misję ochrony przyrody.

Torby Greenbag pojawiły się na polskim rynku w zeszłym roku jako ekologiczna alternatywa dla milionów reklamówek zużywanych przez Polaków każdego dnia. Średni czas „życia” jednorazowej torby foliowej wynosi 12 minut, następnie trafia ona do śmieci. Torby Greenbag są wielorazowe – jeden Greenbag może być używany nawet przez dwa lata! Dlatego używanie toreb Greenbag jest rzeczywistym i niezwykle istotnym wkładem w ochronę środowiska będącym w zasięgu każdego z nas.

Jednorazowe torby foliowe stanowią poważne zagrożenie dla środowiska. Do ich produkcji zużywa się ogromną ilość energii. Wyprodukowane, zużyte i zazwyczaj wyrzucone po jednorazowym wykorzystaniu „pozostają” z nami przez setki lat zaśmiecając nasz krajobraz i stając się przyczyną śmierci wielu zwierząt, które połykają reklamówki myląc je z naturalnym pokarmem lub giną zaplątane torby dryfujące w morzach i jeziorach.

„Kupując torbę Greenbag każdy ma szansę podwójnie chronić przyrodę” – mówi Ireneusz Chojnacki, Dyrektor WWF Polska. „Po pierwsze, uniknie korzystania ze szkodliwych dla środowiska toreb foliowych. Po drugie, część kwoty z zakupu każdej torby będzie przekazywana na projekty ochrony przyrody WWF Polska.”

„Prawo do używania logo WWF na torbach Greenbag jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Oznacza to , że polski Greenbag – wielorazowa, ekologiczna torba – otrzymała, oficjalne poparcie międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF” – mówi prezes  GAM Andrzej Gajek.

Czytaj więcej

Skomentuj