Nova Bus, przedstawicielstwo Volvo Bus Corporation, otrzymało zamówienie na 141 autobusów hybrydowych z firmy TransLink w Vancouver. Kontrakt zawiera opcjonalnie 110 dodatkowych autobusów.

Nova Bus jest największym producentem autobusów miejskich w Kanadzie. Autobus Nova LFS dostępny jest w kilku wariantach, również w wersji z napędem hybrydowym Nova LFS HEV.

Ta północnoamerykańska hybryda jest kombinacją elektryczno-dieslowskich cech planetarnej skrzyni biegów łączącej napęd elektryczny z mniejszym silnikiem wysokoprężnym, używanym w normalnych modelach autobusów. Pojazd gwarantuje najlepsze osiągi przy niskiej prędkości na trasach typu stop – jazda oraz znacząco obniża zużycie paliwa i emisję gazów cieplarnianych.

”Zamówienie to ma dwa odcienie zieleni” powiedział Prezes Pat Jacobsen. "32 z tych autobusów zwiększą pojemność naszego systemu oraz sprawią, że podróżowanie będzie czystsze i zieleńsze. Pozostałe 109 zastąpi najstarsze pojazdy we flocie firmy TransLink i zredukuje emisję gazów nawet o 97% na autobus” – dodaje.Nova Bus ma 2 fabryki w Kanadzie, w których wyprodukowane zostaną zamówione autobusy. Dostawy przewidziane są na pierwszą połowę roku 2009.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj