Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu wraz z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poznańskiego magistratu wydał kalendarz – „Krok po kroku jak być Eko w 2010 roku”.

Zawiera on informacje jak postępować ze śmieciami, jak można je wykorzystać oraz adresy Gratowiska – Punktu Gromadzenia Odpadów Problemowych i Składowiska w Suchym Lesie, do których każdy mieszkaniec Poznania może zawieźć niepotrzebne rzeczy.

Zamieszczono również harmonogram Gratowozu, który co miesiąc odbiera za darmo od Poznaniaków odpady problemowe pochodzące z gospodarstw domowych. Każdy może sprawdzić kiedy w jego dzielnicy zawita Gratowóz. Kalendarz zawiera także zdjęcia związane z działalnością ZZO, dzięki którym można uświadomić sobie, że składowisko może być miejscem przyjaznym zarówno dla środowiska jak i dla mieszkańców.

W związku z wydaniem kalendarza pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów odwiedzą dziś Szkołę Podstawową nr 21 przy ul. Łozowej 77 gdzie o odbędzie się pierwsza oficjalna prezentacja ekologicznego kalendarza. Rozpocznie ona cykl kilku spotkań w poznańskich szkołach promujących proekologiczne zachowania. "Mamy nadzieję, że zachęci on młodzież i nauczycieli do promowania ekologii i uświadomi, że w bardzo łatwy sposób można pozbyć się odpadów problemowych z gospodarstw domowych" – zapowiadają organizatorzy akcji.

źródło: UM Poznań

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj