Dzięki wyjątkowemu ekologicznemu wydawnictwu można sprawić, że tradycja Świąt Bożego Narodzenia zyska nowy, prośrodowiskowy wymiar.

Opracowany przez Dział Edukacji Ekologicznej Abrys kolędownik został wydrukowany na papierze w 100 proc. z makulatury, w technologii przyjaznej dla środowiska naturalnego. Mimo recyklingowego pochodzenia papier charakteryzuje się przyjaznym dla oka odcieniem bieli oraz bogatymi w kolory, oryginalnymi ilustracjami.

W treść kolędownika wprowadza nas fragment Ewangelii Św. Łukasza dotycząca narodzin Jezusa Chrystusa. Jak na kolędownik przystało, w broszurze znajdują się najpiękniejsze kolędy, takie jak „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna panna”, „Przybieżeli do Betlejem” i inne.

Dodatkowo autorzy stworzyli krótki komiks „Święta od kuchni”, który w zabawny sposób nawiązuje do problemu marnotrawienia żywności w okresie świątecznym. W ekologicznym kolędowniku znalazła się także informacja o tym, jak postępować z opakowaniami po prezentach. Wewnątrz kolędownika znajdują się również ekozawieszki do prezentów, które można wyciąć bez szkody dla całości broszury.

Zarówno rodzaj papieru, jak i treści sprawiają, że kolędownik przygotowany przez firmę Abrys jest prawdziwie prośrodowiskowy. Broszura nadaje się np. na oryginalny firmowy prezent, dzięki któremu można połączyć tradycję z wartościami ekologicznymi.

Zamówienia na ekologiczny kolędownik można składać pod numerem 539 549 454 lub adresem [email protected].

Czytaj więcej

Skomentuj