5 stycznia na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku odbyło się losowanie butelek, które brały udział sylwestrowym konkursie, organizowanym przez Radę Miasta Gdańska. Jego laureaci otrzymają sprzęt multimedialny, a szczęśliwy zwycięzca – miejski rower.

Sylwestrowy Konkurs Butelkowy to inicjatywa gdańskich radnych, zapoczątkowana w 2007 roku. Już po raz trzeci gdańszczanie zostali zachęceni do ekologicznej zabawy sylwestrowej. Biorący udział w konkursie mieli za zadanie wrzucać do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych w różnych częściach miasta) butelki po napojach, którymi witali Nowy Rok. W każdej butelce miała znaleźć się kartka z danymi osobowymi uczestnika konkursu.

Wśród laureatów znaleźli się zarówno mieszkańcy Gdańska, jak i miejscowości oddalonych o kilkaset kilometrów. Podczas tegorocznej edycji konkursu zebrano ok. 2000 butelek.

– Cieszymy się, że tak wiele butelek trafiło do pojemników – nie zostały rozbite, czy rzucone na ziemię. Dzięki temu z pewnością zabawa sylwestrowa była bezpieczniejsza. Mamy również nadzieję, że to właśnie poprzez takie akcje zwiększa się świadomość ekologiczna mieszkańców Gdańska. Zachęcam – korzystajmy na co dzień z pojemników ułatwiających segregację odpadów. Dbajmy o środowisko i estetykę naszego miasta – mówi Bogdan Oleszek, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

Rozdanie nagród nastąpi 13 stycznia o godz. 16:30 w Sali Obrad Nowego Ratusza.

źródło: gdansk.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj