Fujitsu zamierza wprowadzić do swojej oferty pod koniec czerwca “zielone” 2,5 calowe dyski twarde należące do nowej rodziny MHZ2 BJ. Dyski obracają się z szybkością 7200 obrotów i mają pojemność do 320 GB.

Dyski są wyposażone w interfejs SATA i pobierają przy zapisywaniu/odczytywaniu danych 2,3 W mocy. Biorąc pod uwagę rozmiar dysków, szybkość z jaką obracają się talerze i pojemność, jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na świecie. Firma ma nadzieję sprzedać do końca marca 2009 r. ponad 2 mln takich dysków.

Dyski MHZ2 BJ są jednymi z wielu produktów powstałych w ramach firmowej inicjatywy Green Policy Innovation, którą Fujitsu zaprezentowało w grudniu 2007 r. Cechą produktów Green Policy Innovation jest niski pobór mocy oraz stosowane technologie produkcji, dzięki którym rozwiązania zasługują na miano ekologicznych. Dyski spełniają np. wymogi opracowanej przez Unię Europejską dyrektywy RoHS (Restriction of Hazardous Substances). Dyrektywa wymaga między innymi, aby sprzęt elektroniczny nie zawierał materiałów szkodliwych dla otoczenia, takich jak ołów, rtęć czy kadm.

źródło: IDG.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj