Tłumy mrągowian i gości z okolicznych miejscowości przybyło 24 czerwca na plażę miejską w Mrągowie na oficjalnie otwarcie ekomariny nad Jeziorem Czos. Uroczystość połączono z ekologicznym piknikiem.

Zgodnie z założeniami przed sezonem letnim oddano kolejny port przyjazny środowisku, tym razem nad Jeziorem Czos w Mrągowie. W ekomarinie powstało Centrum Edukacji Ekologicznej z dodatkowymi pomieszczeniami bosmanatu, zaplecza dla ratowników oraz publicznego zaplecza socjalnego. Dzięki temu zwiększy się komfort pobytu żeglarzy i kajakarzy oraz innych użytkowników jeziora Czos, cumujących wzdłuż nabrzeża, którym udostępnione zostaną toalety, natryski oraz punkt mycia naczyń i poboru wody.

W Centrum Edukacji Ekologicznej będą odbywały się szkolenia i imprezy związane z ekologią, żeglarstwem oraz zrównoważonym rozwojem turystyki dla uczniów i mieszkańców Mrągowa oraz turystów. W ramach projektu wybudowano slip, czyli pochylnia do wodowania i wyciągania jednostek pływających, w tym dla jednostek ratownictwa, w celu ochrony linii brzegowej jeziora.

Inwestycja objęła także cały przyległy teren, na którym powstały boiska i ogromny plac zabaw. To właśnie to miejsce w w minioną niedzielę cieszyło się największą popularnością. Mała architektura dla dzieci – plac zabaw dla dzieci przy linii brzegowej jeziora, na którym zamontowano bujaki na sprężynach, huśtawki, zestawy do zabaw z wodą, zestaw wspinaczkowy, itd. Taki zestaw umożliwi małym dzieciom bezpieczną, atrakcyjną zabawę pod okiem opiekunów.

Projekt budowy ekomariny w Mrągowie został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 3.302 569,28 zł, w tym kwota dofinansowania z Europejskiego Rozwoju Regionalnego: 2.614 055,41 zł.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj