Czy Twoja firma podejmuje inicjatywy, które minimalizują jej wpływ na środowisko, wdraża politykę CSR i prowadzi działania edukacyjne w zakresie ochrony środowiska? Jeśli tak – zgłoś jej udział w II edycji konkursu „Ekoodpowiedzialni w biznesie” organizowanego przez miesięcznik „Ecomanager”.

Ochrona środowiska oraz zrównoważony rozwój to ogromne wyzwania, przed którymi stoi dzisiejszy przemysł. Chcąc wyróżnić przedsiębiorstwa, które w sposób wyjątkowy minimalizują swój negatywny wpływ na środowisko, redakcja miesięcznika „Ecomanager” w 2011 r. zorganizowała pierwszą edycję konkursu pn.: „Ekoodpowiedzialni w biznesie”. Jego głównym celem było wyłonienie firm z sektora przemysłu, prowadzących szeroką działalność inwestycyjną, edukacyjną lub informacyjną w roku poprzedzającym edycję konkursu. Laureaci zostali wybrani przez współpracującą z redakcją miesięcznika „Ecomanager”, Kapitułę konkursu, której przewodniczył Michał Kiełsznia, generalny dyrektor ochrony środowiska. Prestiżowym tytułem „Ekoodpowiedzialnych w biznesie” uhonorowano wówczas Polski Koncern Naftowy ORLEN. Ponadto za prowadzenie działalności proekologicznej oraz za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań wyróżniono trzy przedsiębiorstwa. Wśród nagrodzonych znalazły się: DANONE, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica i International Paper – Kwidzyn.

Do tegorocznej edycji konkursu zaproszone są podmioty z branży przemysłowej, podejmujące inicjatywy na rzecz ochrony środowiska oraz firmy, w których założenia polityki CSR zajmują szczególne miejsce.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 30 września br. Formularze oraz regulamin dostępne są na www.ecomanager.pl

Wszyscy laureaci zostaną nagrodzeni w listopadzie podczas corocznej, uroczystej Gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, poprzedzającej Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO w Poznaniu.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj