W Jaworznie zakończył się trwający od maja konkurs pod nazwą “EKOpatrol – zostań tropicielem dzikich wysypisk śmieci”.

Komisja konkursowa po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników zabawy. Zwycięzca otrzymał aparat cyfrowy.

Zgodnie z regulaminem konkursu nadesłane prace miały być rozpatrywane w dwóch kategoriach, jednak wszyscy uczestnicy biorący udział w zabawie kwalifikowali się tylko do II grupy – tj. uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli.

Pierwsza miejsce zostało przyznane Edycie Bochenek, której praca wyróżniła się szczególną oryginalnością i starannością. Laureatka otrzyma w nagrodę cyfrowy aparat fotograficzny.Drugie miejsce, a tym samym multimedialną ramkę na zdjęcia, wywalczył Bartłomiej Nocuń, natomiast pozostałe prace zostały wyróżnione, a ich autorzy dostaną ekologiczne upominki.

– Celem rozpoczętego w maju konkursu było dążenie do inwentaryzacji dzikich wysypisk na terenie Jaworzna, ich likwidacja, zapobieganie ich powstawaniu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby ochrony środowiska – tłumaczy Anna Paliga z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj