Elektrownia Skawina S.A zmieniła nazwę na CEZ Skawina S.A, co stanowi zwieńczenie rozpoczętego w 2006 roku procesu integracji z Grupą CEZ, należącą do 10 największych firm energetycznych w Europie.

– Rebranding elektrowni w Skawinie to naturalna konsekwencja jej wieloletniej obecności w strukturach Grupy CEZ i stopniowego wdrażania wartości reprezentowanych przez Grupę. Jesteśmy przekonani, że zmiana nazwy elektrowni na CEZ Skawina, która kończy ten proces, nie tylko pozytywnie wpłynie na rozpoznawalność marki, ale również umocni wizerunek elektrowni jako globalnego partnera biznesowego – podkreśla Martin Hančar, prezes Zarządu i dyrektor generalny CEZ Skawina.

Równolegle do rebrandigu CEZ Skawina realizowany będzie rebranding kolejnej spółki Grupy CEZ w Polsce, Elektrociepłowni Chorzów ELCHO, która zmieni nazwę na CEZ Chorzów.

CEZ Skawina jest jedną z największych firm przemysłowych w Skawinie i jedną z większych w regionie. Zasila w ciepło miasto Skawina oraz zachodnią część Krakowa. Obecnie posiada niemal 25% udział w rynku ciepła aglomeracji krakowskiej.

W 2006 roku, CEZ Group – największa grupa energetyczna w Europie Środkowo-Wschodniej – zakupiła większościowe udziały w Elektrowni Skawina S.A., a dwa lata później stała się jej jedynym udziałowcem. W Polsce firma posiada również 100% udziałów w Elektrociepłowni Chorzów ELCHO.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj