Mieszkańcy Lubina będą mogli pozbyć się elektroodpadów podczas publicznej zbiórki na terenie hipermarketu Tesco w sobotę 26 maja. Akcję organizuje KGHM Ecoren.

To właśnie w Lubinie we wrześniu 2009 roku odbyła się pierwsza tego typu akcja, inaugurująca cały cykl zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Każda taka proekologiczna inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Mogą oni nie tylko łatwo i w zgodny z prawem sposób pozbyć się starych telewizorów, pralek czy odkurzaczy, ale także otrzymują w zamian sadzonki roślin i ekologiczne torby na zakupy.

Tym razem zbiórka elektroodpadów w Lubinie zaplanowana jest na sobotę 26 maja. Na parkingu przed lubińskim hipermarketem Tesco stanie stoisko KGHM Ecoren oraz specjalny kontener, do którego wszyscy uczestnicy akcji będą mogli składać niepotrzebne urządzenia RTV i AGD.

– Tradycyjnie już dla osób biorących udział w zbiórce przygotowaliśmy sadzonki kwiatów i lniane torby. Nie zabraknie też krótkich konkursów wiedzy ekologicznej i jednego głównego konkursu, w którym do wygrania będzie wartościowa nagroda –  mówi Joanna Szczepaniak, kierownik działu promocji i komunikacji KGHM Ecoren.- Warto więc zajrzeć na nasze stoisko i włączyć się w akcję. A może Dzień Matki zmobilizuje nas wszystkich do zadbania o dobro naszej wspólnej matki Ziemi.

Zebrane podczas akcji urządzenia trafiają do Oddziału Przetwarzania Elektroodpadów, gdzie zostaną profesjonalnie przetwarzane, a odzyskane surowce wykorzystywane będą przy produkcji nowych sprzętów.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj