Renault, Nissan i Project Better Place przygotowują w Izraelu pierwsze na tak dużą skalę wprowadzenie na rynek samochodów z napędem elektrycznym.

W Jerozolimie podpisano protokół umowy w sprawie realizacji projektu na rynku izraelskim, co umożliwi ograniczenie w znaczący sposób emisji CO2 oraz cząstek stałych.

Rząd Izraela ma wspomagać klientów poprzez zachęty podatkowe, Renault będzie dostawcą samochodów elektrycznych, a Project Better Place zbuduje sieć elektryczną służącą do ładowania akumulatorów aut na terenie całego kraju. Samochody elektryczne zostaną wprowadzone na rynek w 2011 r. Przyjęto, że w Izraelu, gdzie 90% użytkowników samochodów pokonuje dziennie mniej niż 70 km i gdzie odległości między głównymi ośrodkami miejskimi nigdy nie przekraczają 150 km, samochód z napędem elektrycznym może być idealnym środkiem transportu, spełniającym większość potrzeb transportowych społeczeństwa.

Project Better Place jest spółką typu venture capital, której celem jest ograniczenie uzależnienia świata od ropy naftowej poprzez tworzenie infrastruktur transportowych dla samochodów z napędem elektrycznym, w zależności od potrzeb rynku i w sposób zapewniający konsumentom alternatywne środki transportu, bardziej przyjazne dla środowiska i spełniające wymagania trwałości i niezawodności.

źródło: wnp.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj