Renault, Nissan i Project Better Place przygotowują w Izraelu pierwsze na tak dużą skalę wprowadzenie na rynek samochodów z napędem elektrycznym.

W Jerozolimie podpisano protokół umowy w sprawie realizacji projektu na rynku izraelskim, co umożliwi ograniczenie w znaczący sposób emisji CO2 oraz cząstek stałych.

Rząd Izraela ma wspomagać klientów poprzez zachęty podatkowe, Renault będzie dostawcą samochodów elektrycznych, a Project Better Place zbuduje sieć elektryczną służącą do ładowania akumulatorów aut na terenie całego kraju. Samochody elektryczne zostaną wprowadzone na rynek w 2011 r. Przyjęto, że w Izraelu, gdzie 90% użytkowników samochodów pokonuje dziennie mniej niż 70 km i gdzie odległości między głównymi ośrodkami miejskimi nigdy nie przekraczają 150 km, samochód z napędem elektrycznym może być idealnym środkiem transportu, spełniającym większość potrzeb transportowych społeczeństwa.

Eko lokator Gdansk 300 x 250

Project Better Place jest spółką typu venture capital, której celem jest ograniczenie uzależnienia świata od ropy naftowej poprzez tworzenie infrastruktur transportowych dla samochodów z napędem elektrycznym, w zależności od potrzeb rynku i w sposób zapewniający konsumentom alternatywne środki transportu, bardziej przyjazne dla środowiska i spełniające wymagania trwałości i niezawodności.

źródło: wnp.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj