Marka Subaru zaprezentowała zdjęcia elektrycznego auta typu plug-in, wyposażonego w akumulatory litowo-jonowe. Projekt stanowi ważny etap w pracach japońskiego koncernu nad pojazdami nowej generacji tego typu.

Zastosowana w prototypowym egzemplarzy Subaru Stella technologia bazuje na rozwiązaniach, które wykorzystano wcześniej w modelu R1e, nagrodzonym w Japonii specjalną nagrodą za starania zmierzające do przeciwdziałania zjawisku globalnego ocieplenia.

W technologii, nad którą pracują specjaliści Subaru, ważne jest zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych o zwartej budowie, które mogą być doładowane w bardzo krótkim czasie (do 100% w ciągu ośmiu godzin, a do 80% zaledwie w ciągu 15 minut). Co więcej, wytrzymałość akumulatorów wynosić ma 10 lat. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 100 km/h, a bez doładowania akumulatorów kierowca może pokonać dystans do 80 km.

Kilka pojazdów tego typu zostało przeznaczonych przez Subaru na potrzeby transportowe uczestników szczytu grupy G8 Hokkaido Toyako.

źródło: samar.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj