Władze Suwałk wydały w ciągu ostatnich kilku lat niemal milion złotych na wymianę starych pieców na nowoczesne oraz podłączanie mieszkańców do sieci ciepłowniczej. Miasto podsumowuje cztery lata funkcjonowania programu redukcji niskiej emisji.

Z podsumowania czterech lat działania „Programu ograniczania niskiej emisji na terenie miasta Suwałki” wynika, że od 2016 r. magistrat przeznaczył 987 690 zł na dopłaty do wymiany źródeł ciepła.

Ze wsparcia samorządu skorzystało 290 właścicieli budynków. Dopłacono do instalacji 164 pieców gazowych i 68 podłączeń do sieci PEC. Wymieniono też 58 pieców na bardziej proekologiczne. Rok 2019 był pod tym względem rekordowy. Wymieniono stare, zużyte piece w 89 domach, a miasto dopłaciło do tego 357 691 zł.

– Z roku na rok zainteresowanie miejskim programem dopłat do wymiany źródeł ciepła jest coraz większe. Dlatego też ten będzie on kontynuowany – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent miasta.

– Rozważamy jednak, by w tym roku wprowadzić zmiany polegające na udzielaniu dopłat tylko do podłączeń do sieci gazowej i PEC, a zrezygnować z dopłat do wymiany pieców na paliwo stałe. Niebawem nad dokumentem pochylą się miejscy radni.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj