Ustawa, która ma wprowadzić w życie Tarczę Antykryzysową mającą złagodzić skutki gospodarcze związane z epidemią koronawirusa, ma we wtorek w przyszłym tygodniu trafić pod obrady Rady Ministrów – poinformowała w środę na antenie TVN 24 minister rozwoju Jadwiga Emilewcz.

– W piątek zaprezentujemy ustawę, na prośbę pana prezydenta. Umówiliśmy się z Radą Dialogu Społecznego na konsultacje między piątkiem a poniedziałkiem. We wtorek ustawa stanie na Radzie ministrów – powiedziała Emilewicz.

Dodała, że ma nadzieję na dobrą współpracę z opozycją i że ustawa zostanie przyjęta przez Sejm w przyszłym tygodniu i że wszystkie rozwiązanie zaproponowane w nowym akcie prawnym wejdą w życie od pierwszego kwietnia tego roku.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w środę założenia pakietu antykryzysowego przeznaczonego dla przedsiębiorców i pracowników; jego szacunkowa wartość to ok. 212 mld zł.

Pakiet podzielony jest na pięć filarów dotyczących: obrony przed utratą miejsc pracy, wsparcia dla służby zdrowia, bezpieczeństwa systemu finansowego, wsparcia dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne.

Czytaj więcej

Skomentuj