Dziś w Poznaniu rozpoczyna się Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa „Budownictwo energooszczędne – prawo, technologia, praktyka”.

Celem konferencji jest rozpowszechnianie informacji na temat prawnych rozwiązań dotyczących budynków energooszczędnych ich projektów, dostępnych technologii oraz zasad certyfikacji energetycznej.

O tym, czy budynek jest efektywny energetycznie w dużej mierze decyduje zaprojektowanie i wykonanie go zgodnie z zasadami energooszczędności. Efekty pracy włożonej w podniesienie standardu energetycznego będą oceniane certyfikatem energetycznym budynku. O klasie energetycznej budynku decyduje przeprowadzony audyt energetyczny. Energochłonność budynku staje się jedną z najważniejszych informacji niezbędnych przy podejmowaniu decyzji o zakupie domu lub mieszkania, ponieważ dzięki skutecznym rozwiązaniom zyskujemy nie tylko my, ale również środowisko.

Podczas konferencji uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z rozwiązaniami stosowanymi w budownictwie energooszczędnym, gdyż poprawa efektywności energetycznej wymaga zastosowania szeregu nowych rozwiązań, materiałów i wyrobów. Zaprezentowane zostaną możliwości poprawy standardu energetycznego istniejących budynków poprzez realizację inwestycji sprzyjających energooszczędności. Przedstawione zostaną także przykłady budynków energooszczędnych i pasywnych.

Spotkanie to jest również doskonałą okazją do przeprowadzenia rozmów ze środowiskiem architektów, projektantów, instalatorów, deweloperów oraz do wymiany kontaktów z producentami materiałów i technologi.

Serwis www.komunalny.pl objął patronat medialny nad konferencją.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj