Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Eneris przejął 100% udziałów w spółce Bioproten

Eneris przejął 100% udziałów w spółce Bioproten
11.04.2024, o godz. 13:34
czas czytania: około 1 minuty
0

Eneris przejął 100% udziałów w spółce Bioproten i zwiększył swój potencjał działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych rozwiązań związanych z gospodarką obiegu zamkniętego. Bioproten, specjalizuje się w odbiorze i przetwarzaniu przeterminowanej, nienadającej się do spożycia żywności, odpadów kuchennych pochodzących z gastronomii oraz ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Eneris działa na rzecz ochrony środowiska i transformacji energetycznej poprzez sukcesywne wdrażanie kolejnych etapów gospodarki o obiegu zamkniętym. Spółka działa zgodnie z misją: „Czysta ziemia, woda i powietrze”. Istotnym elementem jej realizacji jest przejęcie udziałów w spółce Bioproten, która specjalizuje się w odbiorze i przetwarzaniu przeterminowanej, nienadającej się do spożycia żywności, odpadów kuchennych pochodzących z gastronomii oraz ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Idzie nowe

– Zakup Bioprotenu to otwarcie się na nowe, nieobecne do tej pory w portfolio Eneris obszary rynku gospodarki odpadami. Działalność Bioprotenu znakomicie uzupełnia łańcuch wartości oferowany przez Eneris i pozwala na zwiększenie strumienia obsługiwanych surowców – powiedziała Dorota Włoch, Prezes Zarządu Eneris Surowce.

Wraz z nabyciem udziałów w Bioprotenie do grona pracowników Eneris dołącza 470 osób, które stają się częścią, liczącego ponad 2000 osób, zespołu.

Przejęcie spółki Bioproten z Konina to kolejna znacząca inwestycja firmy w ostatnich miesiącach. W styczniu 2024 r. Eneris przejął spółkę Grabplast z Grabowa k. Iławy specjalizującą się w recyklingu folii, produkcji granulatu LDPE oraz worków foliowych,
a na początku marca br. uruchomił największy działający w Europie zakład recyklingu baterii litowych – Eneris B&R (Batteries & Recycling) w Żarkach k. Częstochowy.

 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024