Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Eneris wchodzi w recykling baterii i akumulatorów

Eneris wchodzi w recykling baterii i akumulatorów
jwo
19.07.2017, o godz. 13:08
czas czytania: około 1 minuty
0

Firma Eneris wykupiła udziały francuskiej spółki Recupyl i dzięki temu rozpocznie odzysk i recykling baterii oraz akumulatorów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Eneris wykupił 97 proc. udziałów francuskiej spółki Recupyl zajmującej się przetwarzaniem zużytych baterii i akumulatorów oraz oraz przejął jej zakłady odzysku i recyklingu.

Spółka Recupyl opracowała m.in. nowoczesną technologię recyklingu akumulatorów litowo-jonowych, które mają zastosowanie w motoryzacji, lotnictwie, telefonach komórkowych, tabletach czy laptopach. Eneris chce wykorzystywać tę wiedzę w swojej działalności.

– W skład akumulatorów i baterii wchodzą zarówno substancje niebezpieczne, jak i bardzo cenne, a sam proces ich zagospodarowania musi przebiegać w określonych warunkach. To wymaga wiedzy, doświadczenia oraz odpowiednich technologii. Obecność spółki Recupyl i jej innowacyjnych technologii w strukturach grupy Eneris gwarantuje efektywność technologiczną, ekonomiczną oraz ekologiczną odzysku akumulatorów i baterii — mówi Magdalena Markiewicz członek zarządu Eneris Surowce.

Firma Recupyl posiada ośrodek badawczo-rozwojowy we Francji, a także zakłady przemysłowe w Grenoble oraz pakiet większościowy w Recupyl Polska, mieszącym się w Stanowicach koło Gorzowa Wielkopolskiego.

Polski zakład Recupyl to jedna z największych inwestycji tego typu w kraju. Jej możliwości przerobowe wynoszą 4 tys. ton akumulatorów i baterii (głównie przenośnych) rocznie.

Eneris w związku z pozyskaną technologią planuje zwiększyć strumień odzyskiwanych odpadów. Przewidziane są także dalsze inwestycje Recupyl – zarówno na terenie Polski, jak i Francji.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024