Znamy już nazwiska wszystkich uczestników panelu dyskusyjnego, który tradycyjnie rozpocznie Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON, który odbędzie się pod koniec października podczas targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu.

Podsumowanie osiągnięć i wyznaczanie celów w ochronie środowiska na kolejne lata – to główne tematy ENVICON-u, a kongres otworzy panel, w którym wezmą udział najważniejsze osoby w branży. W tym roku honorowym gościem i uczestnikiem takiej dyskusji będzie szef oddziału Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska w Komisji Europejskiej – Georges Kremlis, który w osobnym wystąpieniu przybliży także politykę Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska. Z ramienia polskiego rządu w panelu weźmie natomiast udział wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk. Swój udział w dyskusji potwierdzili także Witold Sumisławski – prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, przedstawiciel Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce – Kamil Wyszkowski oraz członek European Environmental Bureau – Stephane Arditi. W debacie weźmie udział także przewodniczący komitetu naukowego ENVICON 2015 – prof. Andrzej Mizgajski.

Istotnym zagadnieniem wprowadzającym do dyskusji będzie raport przedstawiony przez przedstawiciela spółki ENERIS pt. “Konwergencja gospodarki surowcowej, wodno-ściekowej i energetycznej w Polsce. Kierunki, scenariusze i interesariusze”.
Portalkomunaly.pl patronuje kongresowi ENVICON 2015.

więcej informacji na www.envicon.abrys.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj