Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska wręczyła nagrody w II edycji konkursu „Europejska Gmina Europejskie Miasto”.

– Gratuluję wszystkim laureatom rankingu. Wiem, że każdy samorząd nagrodzony w konkursie włożył ogromny wysiłek w przygotowanie i realizację projektów współfinansowanych ze środków unijnych – powiedziała Elżbieta Bieńkowska podczas gali wręczenia nagród. Uroczystość odbyła się 25 czerwca w Warszawie.

– Zawsze radzę samorządom, żeby po unijne środki sięgały chcąc realizować projekty prorozwojowe, gdyż na podstawowe potrzeby gminy czy miasta i tak znajdą się pieniądze. Warto bowiem pamiętać, pieniędzy unijnych nie wystarczy na wszystkie inwestycje – podkreśliła minister Bieńkowska. Minister zaznaczyła również, że realizacja studium wykonalności nie jest marnowaniem środków, nawet, gdy projekt nie uzyska unijnego dofinansowania. – Jeśli ktoś tak uważa, to oznacza, że nie ma wizji rozwoju własnego samorządu – podkreśliła Bieńkowska.

W trakcie spotkania zostały wręczone już po raz drugi wyróżnienia dla samorządów, które najlepiej poradziły sobie w wykorzystaniu unijnych środków. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła Szklarska Poręba.

Ranking gmin i miast najlepiej radzących sobie z pozyskiwaniem funduszy z Unii Europejskiej zorganizowała Gazeta Prawna we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

źródło: mrr.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj