China-CEE Fund oraz Enlight Renewable Energy i Geo Renewables zamknęły sprzedaż, wybudowanej i oddanej niedawno do użytku, farmy wiatrowej Wróblew.

China-CEE Fund i Enlight Renewable Energy nabyły 51% udziałów we wrześniu 2014 r. od GEO Renewables. Na farmie wiatrowej Wróblew pracują turbiny o zainstalowanej mocy 36 MW, których wartość odtworzeniową można szacować na ok. 200 mln złotych. Sprzedaż przyniosła inwestorom 1,8 zwrotu cash-on-cash po bardzo krótkim okresie inwestycji, liczonym od 2-go października do 19-go grudnia 2014 r.

– Strategia China-CEE Fund zakłada zwykle długoterminowe zaangażowanie w projekty, jednak połączenie korzystnej oferty sprzedaży oraz klauzuli drag-along w zapisach ładu korporacyjnego sprawiły, że podjęliśmy decyzję o wyjściu w tym momencie – powiedział Rafał Andrzejewski, Dyrektor Inwestycyjny CEE Equity Partners.

China-CEE Fund pozostaje aktywnie zaangażowany we współpracę z Enlight Renewable Energy i GEO Renewables w zakresie ukończenia pozostałych wspólnych projektów, co powinno mieć miejsce w najbliższych miesiącach. Obecne portfolio obejmuje projekty o łącznej zainstalowanej moc od 74 do 178 MW, co jest uzależnione od terminu ich ukończenia.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj