W dniach 1-3 czerwca odbędzie się już ósma edycja największego podkowiańskiego wydarzenia kulturalnego – Festiwalu Otwarte Ogrody.

Głównym organizatorem, a zarazem najważniejszym bohaterem Festiwalu są mieszkańcy Podkowy Leśnej, którzy także w tym roku otworzą przed odwiedzającymi wnętrza swoich ogrodów oraz pracowni artystycznych. Mieszkańców po raz czwarty wspierać będzie Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich – koordynator przedsięwzięcia i organizator kilku imprez festiwalowych. Tegoroczną edycję Festiwalu uświetni także przyjazd gości z niemieckiego miasta ogrodu Hellerau, dzielnicy Drezna.

Obchody VIII Festiwalu Otwarte Ogrody rozpocznie konferencja z udziałem naszych niemieckich gości, zorganizowana przez CKiIO wspólnie z dwiema podkowiańskimi organizacjami pozarządowymi – Związkiem Podkowian oraz Towarzystwem Przyjaciół Miasta Ogrodu Podkowy Leśnej. Konferencji towarzyszyć będzie otwarcie dwóch wystaw poświęconych historii i współczesnemu obliczu niemieckiego Hellerau.

W sobotę 2 czerwca uwagę warto poświęcić m.in. plenerowemu spektaklowi „Babie lato”, w reżyserii Joanny Cichoń i wykonaniu Teatru Otwartego działającego przy CKiIO. Oparty na dramacie Jerzego Kowalskiego spektakl będzie powrotem do autentycznych wydarzeń z czasów II wojny światowej. Jego akcja rozgrywa się w podkowiańskiej Willi Borowin tuż po Powstaniu Warszawskim. Sztuka wystawiona będzie więc w autentycznej przestrzeni dramatu.

3 czerwca późnym popołudniem zapraszamy na potańcówkę na dechach tym razem przy dźwiękach węgierskich w wykonaniu zespołu Fabatka z Siedmiogrodu. Będzie to tradycyjne zakończenie corocznych obchodów Festiwalu, w ramach którego – ponadto – przez cały weekend odbędzie się mnóstwo imprez, wystaw, pokazów i spotkań z ciekawymi ludźmi – m.in. spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, warsztaty ceramiczne, wystawa sztuki Współczesnej, wystawy malarskie i fotograficzne, koncerty chórów, muzyki latynoamerykańskiej i przedwojennych piosenek ogródkowych, spotkania z włoską muzyką dawną, nauka tańców i piosenek afrykańskich, pikniki familijne, wielokulturowe i naukowe dla najmłodszych, wystawa psów, wycieczki po Podkowie i wiele innych atrakcji.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny będzie na stronie www.ckiopodkowa.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj