Już po raz piętnasty redakcja miesięcznika „Czysta Energia” we współpracy z MTP przygotowała obszerny program służący edukacji, obejmujący najbardziej aktualne zagadnienia i problemy związane ze stanem oraz perspektywami rozwoju energetyki odnawialnej. Forum rozpocznie się we wtorek podczas targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu.

Dziś można powiedzieć, że trwająca prawie cztery lata (bo tyle zajęły prace nad ustawą o OZE) batalia o odnawialne źródła energii zakończyła się sukcesem. Czy jest to jednak całkowite zwycięstwo? Czy uchwalona ustawa o OZE oraz powstające akty wykonawcze zapewnią bezpieczeństwo wszystkim inwestorom? Swoje niezadowolenie głośno wyrażają przedstawiciele biogazowni rolniczych, dlatego branża OZE będzie oczekiwać kolejnych nowelizacji ustawy, sprzyjających rozwojowi całego sektora.

Każdego roku organizatorzy Forum Czystej Energii starają się podążać za trendami w polityce energetycznej. W programie trzech ostatnich edycji wydarzenia, kiedy podsycano nadzieję na wydobywanie gazu z łupków, znajdowały się również tematy związane z tą dziedziną. W tym roku, angażując się w kreowanie niskoemisyjnej gospodarki, organizatorzy postanowili w drugim dniu Forum przyjrzeć się działaniu polskich ciepłowni oraz zastanowić się, w jaki sposób można je zmodernizować.

Z kolei o tym, jak przygotować się do udziału w aukcjach zielonej energii, które będą ogłaszane od 1 stycznia 2016 r., opowiedzą w trzecim dniu Forum zaproszeni prawnicy.

Właściwa edukacja to kwestia priorytetowa, choćby w sytuacji, gdy w gminie pojawia się inwestor chcący ulokować środki np. w ciepłownię biomasową czy elektrownię wiatrową, ale napotyka na protesty wynikające z braku rzetelnej wiedzy na temat korzyści jakie dana inwestycja może im przynieść. Można ją uzupełnić podczas Forum Czystej Energii, które odbędzie się 27-29 października w salce konferencyjnej w pawilonie 7A – wstęp bezpłatny dla uczestników Targów POL-ECO-SYSTEM.

Program Forum Czystej Energii można znaleźć TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj