1 / 2

Już w przyszłym tygodniu – w środę i czwartek – redakcja “Energii i Recyklingu” zaprasza, wspólnie z Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu na 20. Forum Energii i Recyklingu. Niestety, wprowadzenie na terenie Poznania czerwonej strefy oznacza odwołanie targów POLECO, których Forum od 20 lat jest częścią. To oznacza, że konferencja odbędzie się na internetowej platformie ZOOM. 

Od 20 lat redakcja miesięcznika “Energia i Recykling” organizuje podczas poznańskich targów POLECO wydarzenie, które w całości poświęcone jest gospodarce obiegu zamkniętego. Tym razem, z uwagi na sytuację pandemiczną, konferencja odbędzie się na internetowej platformie ZOOM.

Dwudniowe, bezpłatne dla uczestników Forum Energii i Recyklingu od lat łączy ludzi zainteresowanych tematyką szeroko pojętych odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych technik recyklingu odpadów. Daje szansę na pozyskanie specjalistycznej wiedzy, poznanie kluczowych zagadnień i opinii praktyków oraz naukowców, umożliwia dyskusję z ekspertami. Pozwala również branży wyznaczać nowe, efektywniejsze ścieżki rozwoju.

Tym razem podzieliliśmy dwa forumowe dni w taki sposób, aby w środę, 21 października między godziną 11 a 16 rozmawiać wyłącznie o problemach i szansach stojących przed polską branżą recyklingową, natomiast drugiego dnia, w czwartek 22 października, w tych samych godzinach dyskusję toczyć o odnawialnych źródłach energii.

W programie mnóstwo interesujących gości. Podczas “recyklingowej środy” pojawią się tematy związane głównie z planowanym wprowadzeniem w Polsce systemu ROP (rozszerzona odpowiedzialność producenta), BDO (baza danych odpadowych) oraz zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. W dyskusji udział wezmą przedstawiciele w zasadzie całego łańcucha dostaw – od producentów, przez organizacje odzysku, po recyklerów.

W czwartek uwaga skupiona będzie na odnawialnych źródłach energii. W programie tematy związane z finansowymi mechanizmami wsparcia rozwoju OZE w naszym kraju, prosumencką energetyką rozproszoną, biogazem i biomasą, niesłychanym zainteresowaniem Polaków fotowoltaiką, a także tajniki klastrów energii i magazynów energii.

Forum Energii i Recyklingu to wydarzenie bezpłatne. W całości transmitowane będzie na internetowej platformie ZOOM. Aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Czytaj więcej

Skomentuj