Veolia Usługi dla Środowiska S.A. połączyła się z SULO Polska Sp. z o.o. Fuzja stanowi kolejny krok w tworzeniu struktury holdingowej grupy kapitałowej należącej do międzynarodowego koncernu Veolia Environmental Services.

Veolia Usługi dla Środowiska S.A. działa w Polsce od 1998 roku i jest jednym z czołowych dostawców usług z zakresu gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Nowy holding wraz ze spółkami i oddziałami na terenie całego kraju zatrudnia ponad 800 osób.

– Fuzja wieńczy proces integracji całej grupy oraz stanowi kolejny etap budowania pozycji lidera w Polsce – mówi Matthias Vogel, prezes zarządu Veolia Usługi dla Środowiska S.A. – Nasza siła tkwi zarówno w doświadczeniu działających od lat na polskim rynku spółek, jak i w potencjale międzynarodowego koncernu, w ramach którego funkcjonujemy. Połączenie kompetencji pozwoli nam poszerzyć ofertę w regionach i – w efekcie – pozyskać pozycję lidera – specjalisty w zakresie gospodarki odpadami.

W wyniku fuzji, dokonanej 27 lutego, Veolia Usługi dla Środowiska nabyła wszystkie prawa i obowiązki przejmowanej spółki SULO. Połączenie oznacza zmianę nazw na Veolia Usługi dla Środowiska dla czterech oddziałów spółek dawnego SULO w: Gorzowie Wielkopolskim, Tomaszowie Mazowieckim, Krapkowicach i Ostrołęce.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj