Dwudniowa akcja zbiórki makulatury z okazji Dnia Ziemi zakończona – w piątek i sobotę na Targu Węglowym w Gdańsku udało się zebrać 5 kontenerów makulatury. W kolejce po drzewka gdańszczanie ustawiali się już od 6 rano.

W ramach Gdańskiego Dnia Ziemi każdy, kto przyniósł 5 kg makulatury mógł wrócić do domu z własnym drzewkiem. Na gdańszczan czekało wiele różnych gatunków drzewek, w tym brzozy, jarzębiny, świerki, lipy, kasztanowce, dęby, sosny, kaliny, świerki i modrzewie.

Zbiórce towarzyszyły koncerty, występy artystyczne i atrakcyjne konkursy ekologiczne. Przy okazji można było odwiedzić Jarmark Wiosenny, którego oferta została w tym roku rozszerzona o Giełdę Ogrodniczą.

Do akcji przyłączyły się gdańskie szkoły, przedszkola, ale również firmy i organizacje pozarządowe. Fundacja „Obudzić nadzieję" zachęciła do udziału wychowanków z Gdańskich Domów dla Dzieci i przekazała ponad 50 kg makulatury. W sumie rozdano 5,5 tys. drzewek i zebrano 25 ton makulatury, poprawiając tym samym wynik z ubiegłego roku o pięć ton.

Gdański Dzień Ziemi to wspólne przedsięwzięcie Miasta i Polskapresse Sp. z o.o./ Prasa Bałtycka, którego celem jest propagowanie postaw proekologicznych. Partnerami akcji są: Lasy Państwowe, International Paper, Zakład Utylizacyjny, Czyste Miasto Gdańsk, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Urząd Marszałkowski.

źródło: gdansk.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj