Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Gdańsk: Kontrola CBA w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska

Gdańsk: Kontrola CBA w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska
MŁ/PAP
21.10.2021, o godz. 9:20
czas czytania: około 1 minuty
0

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Dotyczy ona realizacji dwóch wybranych zamówień publicznych - podały w czwartek służby prasowe CBA.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W przesłanym PAP komunikacie poinformowano, że kontrolę prowadzą agenci z wydziału postępowań kontrolnych gdańskiej delegatury Biura. Rozpoczęła się ona 30 września.

Jakie inwestycje pod lupą?

Funkcjonariusze wzięli pod lupę dwie inwestycje: budowę mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie oraz budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IV A.

Jak wyjaśniono, w toku kontroli zweryfikowany zostanie etap realizacji wymienionych inwestycji, w szczególności w zakresie wprowadzonych zmian do umów i ich konsekwencji finansowych.

Kontrola w DRMG powinna skończyć się do 30 grudnia br., jednak zgodnie ustawą o CBA może zostać przedłużona o kolejne 6 miesięcy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024