Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Northvolt uruchamiają pierwszy w północnej Polsce program akceleracyjny dla startupów związanych z magazynowaniem energii. ECO-ON to projekt wspierający startupy działające głównie w obszarze magazynowania energii, automatyzacji i robotyzacji.

Główny specjalista ds. marketingu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Monika Fabich poinformowała PAP w piątek, że organizatorem programu jest Gdański Park Naukowo-Technologiczny należący do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a rolę wiodącego partnera objął Northvolt.

Jak zgłosić się do projektu?

“Do projektu można zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej gpnt.pl. Uruchomiona właśnie rekrutacja potrwa do października br. Planowana akceleracja przeprowadzona zostanie w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym od 27 października do 11 listopada br. Zakwalifikowane zespoły otrzymają wsparcie obejmujące mentoring podnoszący kompetencje biznesowe członków zespołu oraz miejsce do pracy w postaci przestrzeni biurowej i warsztatowej” – doprecyzowała Fabich.

Następnie każdy, kto weźmie udział w szeregu warsztatów kompetencyjnych będzie miał możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania podczas Demo Day. Zwycięzcy Programu Eco-On otrzymają dofinansowanie na rozwój działalności w kwocie 20 tys. zł, 10 tys. lub 5 tys. zł.

Zielone technologie w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

“Gdański Park Naukowo-Technologiczny od zawsze związany jest z tematyką zielonej technologii. Organizujemy szereg wydarzeń, podczas których dzielimy się specjalistyczną wiedzą czy promujemy eko-efektywność. Program akceleracyjny poruszający tematykę magazynowania energii jest dopełnieniem naszych dotychczasowych działań. Liczymy, że możliwość zweryfikowania pomysłu biznesowego, otrzymania dedykowanego wsparcia oraz kontakt z liderem produkcji ogniw i systemów bateryjnych (Northvolt) będzie dla startupów okazją do rozwoju” – podkreślił, cytowany w komunikacie, dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Radosław Wika.

Dyrektor R&D w Northvolt Systems Poland Marek Kabała poinformował, że firma ta jest europejskim dostawcą ogniw litowo-jonowych oraz kompletnych systemów bateryjnych przeznaczonych do zastosowań przemysłowych i magazynów energii. W swojej działalności kładzie szczególny akcent na aspekty środowiskowe – zapewnił.

“Oprócz zasilania fabryk wyłącznie energią odnawialną, wykorzystujemy surowce pochodzące z recyklingu oraz dbamy o niski ślad węglowy naszych produktów. Poszukujemy wszelkich rozwiązań, które pozwolą nam zmniejszyć emisyjność naszej działalności. Zapraszamy do udziału w programie ECO-ON wszystkie osoby, które chciałyby wspólnie z nami przyczynić się do transformacji energetycznej i zwiększyć wykorzystanie zielonej energii” – tłumaczy w przesłanym PAP komunikacie Kabała.

Gdański Park Naukowo-Technologiczny prowadzi szereg działań wspierających startupy oraz młodych innowatorów. Obecnie trwa nabór pomysłów do międzynarodowego inkubatora UrbanTech realizowanego w ramach programu Horyzont 2020. W najbliższym czasie uruchomiona zostanie również rekrutacja do kolejnej edycji programu akceleracyjnego LifeScience. Wszystkie informacje dotyczące bieżących i nadchodzących inicjatyw znajdują się na stronie internetowej www.gpnt.pl

Czytaj więcej

Skomentuj