Piotr Grzelak, wiceprezydent Gdańska, radni dzielnicowi i przedstawiciele organizacji pozarządowych posprzątali w sobotę Gdańsk z pokładów kajaków. Sprzątanie było zwieńczeniem akcji “Eko kajak”, w ramach której mieszkańcy mogli bezpłatnie wypożyczyć kajaki w zamian za zbieranie śmieci.

Przez cały maj na przystani Żabi Kruk w Gdańsku organizowana była promocyjna akcja ekoKajak. Osobom, które zadeklarowały chęć posprzątania śmieci na trasie spływu rzeką Motławą, udostępniano bezpłatnie na 2 godziny sprzęt w postaci kajaków, rowerów wodnych bądź łódki wiosłowej.

Na przystani Żabi Kruk zebrali się uczestnicy, którzy uzbrojeni w worki, rękawiczki i chwytaki, pod czujnym okiem instruktorek klubu kajakowego “UKS Motława Gdańsk” oraz dyrekcją z SP nr 65, wyruszyli szlakiem wodnym Motławy.

Celem wyprawy było oczyszczenie wody i brzegów z pływających odpadów. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z profesjonalnego mini szkolenia z techniki wiosłowania.

Do udziału w akcji zaproszony został też Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju, radni dzielnicowi i przedstawiciele organizacji pozarządowych wspierających ekologiczne inicjatywy społeczne mieszkańców.

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Czytaj więcej

Skomentuj