Na dwóch placach zabaw w okolicy ulic Opata Hackiego i Zamenhofa zamontowano pierwsze w Gdyni latarnie solarne z lampami typu LED wykorzystujące energię słoneczną.

Miasto otrzymało dofinansowanie na realizację tego zadania w ramach konkursu „Słoneczne Pomorze", zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
 
Latarnie wykorzystują energię słoneczną za pośrednictwem paneli fotowoltaicznych. Są energooszczędne, wydajne, a także odporne na warunki atmosferyczne, temperaturę, wibracje i bezpieczne dla środowiska naturalnego.
 
Łączy koszt prac w ramach zadania „Wyposażenie placów zabaw w Gdyni w autonomiczne oświetlenie ledowe – etap I" wyniósł ponad 19,5 tys. zł, z czego dofinansowanie to prawie 9,8 tys. zł. Prace zostały zrealizowane przez Wydział Budynków Urzędu Miasta Gdyni.

Konkurs „Słoneczne Pomorze" zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku adresowany był do jednostek samorządu terytorialnego z województwa pomorskiego. Mogły one zgłaszać zadania współfinansowane ze środków własnych, polegające na zakupie i montażu kolektorów słonecznych lub paneli fotowoltaicznych. 

źródło: gdynia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj