Ponad 2 tys. młodzieży z ośmiu szkół średnich ze Świecia, Chełmna oraz Bydgoszczy badało skład domowych odpadów papierowych i zbierało zużyte baterie.

Młodzież zbadała 300 gospodarstw domowych, w których raz w tygodniu analizowała odpady pod względem zarówno ilości, jak i ich jakości. Uzyskane dane z raportów uczniów stanowią istotne informacje o możliwościach pozysku makulatury z odpadów komunalnych.

25 października zakończyła się akcja edukacyjna „W Trosce o Naturę segreguj makulaturę,… zbieraj zużyte baterie!”. Młodzież i nauczyciele prezentowali efekty swojej miesięcznej pracy, organizatorzy – Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku i MONDI Świecie uhonorowali uczestników dyplomami i nagrodami.

W ramach działań edukacyjnych w zakresie zbiórki zużytych  baterii przenośnych – młodzież zebrała pół tony tych odpadów. Gimnazjaliści i licealiści pod kierunkiem swoich nauczycieli-koordynatorów uczyli się segregacji odpadów.
 
Dużą aktywnością w projektach wykazali się nauczyciele, którzy zrealizowali szereg dodatkowych aktywności budujących świadomość ekologiczną uczniów i społeczności lokalnej. Szkoły przeprowadzały ankiety zewnętrzne, tworzyły tablice informacyjne i strony internetowe związane z akcją, prowadziły ekologiczne działania artystyczne takie jak: rzeźby z odpadów, konkurs piosenki ekologicznej, a także prowadziły edukację ekologiczną w przedszkolach.
 
„W Trosce o Naturę” to kompleksowy projekt edukacji ekologicznej z zakresu selektywnej zbiórki i zagospodarowania odpadów opakowaniowych oraz poużytkowych prowadzony przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku (PSR). 

źródło: zielonalekcja.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj