1 / 3

Kolejne siłownie pod chmurką powstają na terenie Gliwic. Mieszkańcy miasta będą mogli bezpłatnie zadbać o swoją sprawność fizyczną w Parku Chopina oraz w okolicy skrzyżowania Alei Sikornik z ul. Derkacza.

Nieopodal skrzyżowania Alei Sikornik z ul. Derkacza powstaje kolejna w mieście siłownia plenerowa. Również w Parku Chopina pojawią się urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. – Plenerowa siłownia będzie składała się z siedmiu podwójnych stanowisk, czyli aż z 14 urządzeń. Zamontowane zostaną m.in. biegacz, podciągacz, ławka do robienia brzuszków – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach. Nowa siłownia plenerowa powinna powstać do końca maja.

Póki co z podobnych obiektów można korzystać w dziesięciu punktach Gliwic – m.in. na osiedlu Obrońców Pokoju, przy ul. Horsta Bienka, na Placu Grunwaldzkim. – Taka forma aktywności cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z siłowni plenerowych korzystają zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy i to bez względu na porę dnia, a nawet… porę roku – mówi rzecznik MZUK – Tworząc nowe siłownie plenerowe staramy się tak dobierać urządzenia, by w jednym miejscu można było ćwiczyć różne partie mięśni. Zauważyliśmy, że mieszkańcom Gliwic najbardziej do gustu przypadły urządzenia takie, jak rowerek, steper, twister, narciarz czy orbitrek. – podsumowuje Marzena Sosnowska.

Dbanie o zieleń miejską - jej rozwój i utrzymanie - to zadanie przede wszystkim dla:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj