1 / 3

Od najbliższego poniedziałku (29 czerwca) w gliwickiej Palmiarni rozpocznie się przerwa technologiczna. Podczas niej zostaną przeprowadzone niezbędne prace remontowe.

Prace pozwolą przygotować gliwickie tropiki na kolejny sezon i liczne odwiedziny gości. Od początku bieżącego roku Palmiarnię odwiedziło już ok. 95 tys. osób.

Na liście niezbędnych prac znalazły się m.in. wymiana magistrali wody, malowanie pomieszczeń pawilonu wejściowego, wymiana niektórych elementów w drewnianych konstrukcjach.

Eko lokator Toruń

W pawilonie historycznym renowacji zostaną poddane oczka wodne, a w pawilonie akwarystycznym – wielkie zbiorniki z wodą. Przeprowadzona zostanie również konserwacja sieci grzewczej. Z uwagi na ciepłolubne rośliny centralne ogrzewanie w Palmiarni pracuje niemal przez cały rok, stąd też tak ważne jest, aby prace związane z siecią grzewczą przeprowadzać w najcieplejsze dni roku.

Prace remontowe potrwają trzy tygodnie. W tym czasie obiekt będzie niedostępny dla odwiedzających. Obiekt zostanie otwarty dla gości w sobotę 25 lipca.

Tymczasem zapraszamy na wirtualny spacer po obiekcie:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj