Paweł Ciećko nie jest już Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska. Informacja została potwierdzona oficjalnym komunikatem GIOŚ.

Prezes Rady Ministrów z dniem 28 lipca 2020 r. odwołał Pawła Ciećko ze stanowiska Głównego Inspektora Ochrony Środowiska – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Póki co nie wiadomo jeszcze kto zastąpi dotychczasowego Głównego Inspektora na tym stanowisku. Na stronie internetowej GIOŚ w zakładce “kierownictwo” przy pozycji Główny Inspektor Ochrony Środowiska nie widnieje obecnie żadne nazwisko.

Tymczasowo obowiązki szefa GIOŚ ma pełnić Marek Surmacz. Pozostał on na stanowisku zastępcy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Paweł Ciećko został szefem GIOŚ dwa lata temu, w sierpniu 2018 roku. Zastąpił na tym stanowisku Marka Haliniaka. Wcześniej pracował jako Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Krakowie. Funkcję tę pełnił aż 11 lat – od 2007 r.

Czytaj więcej

9 Komentarze

  1. wydawało się, że praktyk z wieloletnim doświadczeniem pracy w terenie ograniczy absurdalne decyzje Władz, niestety ciągle odbijamy się od ściany. PO zainicjowało rewolucję śmieciową, PIS ją kontynuował i słusznie, odważnie podniósł “opłatę marszałkowską”, wprowadził BDO, monitoring, zabezpieczenie roszczeń, kierunek dobry, choć realizacja nie najlepsza. Czy naprawa systemu ma polegać na wymianach personalnych i wycofywaniu się do czasów preferowania składowisk, trzyletniego magazynowania odpadów i rozmywania odpowiedzialności za ich złe zagospodarowanie, czy wreszcie zostanie przyjęta regulacja prawna odpowiedzialności producenta (ROP), system kaucyjny, zmodyfikowany model zaliczania całej selektywnej zbiórki kierowanej do sortowni do wyliczania poziomów recyklingu, z możliwością kierowania pozostałości do odzysku energetycznego. Uproszczenia procedur budowy Zakładów Termicznego Przetwarzania Odpadów, Spalarni pozwoliłoby wyeliminowanie składowisk odpadów (całkowite wyeliminowanie frakcji palnej z pseudo stabilizatu, czy pseudo kompostu , czy innych odpadów palnych, kierowanych na składowiska), czy wracamy do starego modelu ?, opartego na wysypiskach.

  2. wios musi byc policją ekologiczna z takimi samymi uprawnieniami…kontrolują mafie i przestępców srodowiskowych a z takimi placami, zakresem obowiazkow i uprawnieniami to moga straszyć dzieci w piaskownicy …….

Skomentuj