Jutro o godz. 20 czasu lokalnego, miliony osób na całym świecie zgaszą światło w ramach akcji „Earth Hour” – „Godzina dla Ziemi”.

„Earth Hour” to akcja zainicjowana przez międzynarodową organizację WWF po to, by przeciwstawić się największemu zagrożeniu dla Ziemi: zmianom klimatu. Jest to godzina w czasie której zgasną światła w naszych domach, w siedzibach światowych korporacji oraz budowlach będących symbolami biorących udział w akcji miast. 29 marca zgasną oświetlenia tak spektakularnych budynków jak Opera House i Harbour Bridge w Sidney, Sears Tower w Chicago czy Golden Gate Bridge w San Francisco. W tej chwili do akcji przyłączyły się 24 państwa między innymi Dania, Irlandia, Stany Zjednoczone, Indonezja, Meksyk, Brazylia, Grecja, Węgry i Polska.

Z polskich miast do akcji włączyły się Poznań i Warszawa.

Symbolicznym gestem zgaszenia świateł chcemy dać sygnał politykom, że powinni bardziej efektywnie walczyć z globalnym ociepleniem – wyjaśnia Wojciech Stępniewski, kierownik projektu „Klimat i energia” w WWF Polska. – Chcemy także zwrócić uwagę, że aby skutecznie walczyć ze zmianami u konieczne jest podjęcie wspólnych, zintegrowanych działań przez wszystkie kraje na  świecie. Wyłączenie świateł tego samego dnia o określonej porze przez ludzi na całym świecie prawdopodobnie okaże się najgłośniejszym jak dotąd komunikatem opinii publicznej w sprawie pilnej potrzeby podjęcia globalnych działań przeciwko nadmiernemu ocieplaniu się Ziemi – mówi Stępniewski.

źródło: WWF

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj