1 / 6

Charakterystyczne logo wyszukiwarki, Google Doodle, które przez cały rok honoruje najważniejsze popularnonaukowe wydarzenia, 22 kwietnia oferuje możliwość wzięcia udziału w specyficznej zabawie.

Tzw. Doodles amerykańskiej firmy Google już od kilku lat wprowadzają nutę świeżości do wyszukiwarki, często bardzo udanie łącząc zabawę z edukacją. Animowane bannery w zeszłym roku uczciły pamięć m.in. Martina Luthera Kinga, polskie Święto Niepodległości czy też rocznicę aksamitnej rewolucji w Czechosłowacji.

Z kolei podczas zeszłorocznego Dnia Ziemi nad polem wyszukiwania mogliśmy podziwiać rysunki, na których znalazły różne gatunki zwierząt, np. chełbia modra czy rudaczek północny. Na powiązanym portalu Google+ wystartował za to projekt #MyBeautifulEarth stworzony z myślą o dzieleniu się zdjęciami przyrody z każdego zakątka świata.

W tym roku postawiono przede wszystkim na zabawę. Na użytkowników wyszukiwarki czeka specjalny quiz z pytaniami pozwalającymi sprawdzić jakim według Google jesteśmy zwierzęciem. Do wyłonienia czy bardziej przypominamy ustonoga, mamuta czy np. kałamarnicę, służą pytania pokroju “Co zazwyczaj robisz w piątkowy wieczór?” lub “Co cenisz u swojego partnera?”.

W zabawie nie zabrakło elementu edukacyjnego – po zakończeniu quizu mamy możliwość szybkiego wyszukania informacji na temat wylosowanego przez nas zwierzęcia.

Poziom zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

Czytaj więcej

Skomentuj