W Gorzowie rozpoczyna sie relizacja projektu: Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6.

Podpisano umowę na wykonanie kontraktu 6 i 7 – Budowa i renowacja sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej w Gorzowie Wlkp. Beneficjentem projektu jest gorzowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

– Wiele przeciwności losu musieliśmy pokonać, aby podpisać umowę na pierwsze kontrakty. W sumie jest ich jedenaście. Po 8 miesiącach batalii przetargowej wybraliśmy wykonawcę inwestycji – jest nim konsorcjum WUPRINŻ S. A. w Poznaniu i „POL-DRÓG" Sp. Z o.o. w Pile – mówi szef PWiK Bogusław Andrzejczak.

Cała inwestycja kosztować będzie 360 milionów złotych brutto. W lipcu PWiK podpisało umowę o dofinansowanie projektu z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie to kwota ponad 181 milionów złotych.

Projekt zakresem obejmować będzie miasto Gorzów oraz gminy: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok. Pierwsze prace powinny rozpocząć się już we wrześniu. Zakończenie całego projektu nastąpić ma do 30 czerwca 2014 r.

źródło: gorzow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj