Gorzów Wielkopolski dołącza do ogólnopolskiego programu mającego na celu zbieranie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – „Moje miasto bez elektrośmieci”.

Program, zainicjowany i prowadzony przez największą w Polsce organizację odzysku – firmę ElektroEko, zapewnia gorzowianom dostęp do punktów zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego oraz umożliwia korzystanie z bezpłatnych odbiorów domowych elektroodpadów wielkogabarytowych.
ElektroEko, organizator programu „Moje miasto bez elektrośmieci”, zainicjował go z myślą o problemach polskich gmin. W ramach akcji, na terenie Gorzowa Wlkp. organizowane są zbiórki elektrośmieci, dzięki którym mieszkańcy mogą w odpowiedni sposób pozbyć się z domu np. starego telefonu, komputera, suszarki do włosów oraz wielu innych urządzeń.
Patronat nad akcją objął prezydent Gorzowa. Władze miasta wspierają misję programu i zachęcają mieszkańców do selektywnej zbiórki elektroodpadów i troski o środowisko naturalne. Również Związek Celowy Gmin MG-6 zaangażował się w inicjatywę, dzięki temu gminy wchodzące w jego skład mogą korzystać z punktu zbierania elektroodpadów znajdującego się w Gorzowie Wlkp.
Elektroodpady na terenie Gorzowa Wlkp. można oddawać w punkcie przy ul. Walczaka 29 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj