Na temat rewitalizacji warszawskich podwórek z Tomaszem Peszke z prezydium Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego na Pradze Północ rozmawia Judyta Więcławska – redaktor miesięcznika „Zieleń Miejska”.
20 marca br. Sejm uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. Ustawa zawiera szereg interesujących rozwiązań prawnych mających przysłużyć się ochronie szczególnie cennych krajobrazów występujących na terenie kraju - piszą Anna Kudra i Tymoteusz Mądry z Kancelarii Prawnej Dr Krystian Ziemski & Partners w Poznaniu.
Rada Ministrów przyjęła wczoraj założenia do projektu ustawy o rewitalizacji. Według szacunków ok. 20 proc. obszarów miejskich w Polsce, zamieszkiwanych przez 2,4 mln obywateli, jest zdegradowana.
W ramach bytomskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI) miasto ma dostać blisko 31 mln euro na projekty inwestycyjne związane z kompleksową rewitalizacją obszarów zdegradowanych. Taka kwota zasili Bytom w ciągu najbliższych pięciu lat.
Redukcja, a w dalszej perspektywie całkowite zaniechanie składowania odpadów komunalnych nadających się do recyklingu to kierunek, który narzuca krajom członkowskim Unia Europejska. W efekcie tej strategii postępowania z odpadami składowiska będą zamykane, a w późniejszym czasie także rekultywowane. Tereny te można z powodzeniem zagospodarować zielenią.