10 polskich ekoliderów otrzymało statuetki laureatów III edycji konkursu GreenEvo. To autorski projekt Ministerstwa Środowiska promujący za granicą najlepsze polskie technologie środowiskowe.

Marcin Korolec, minister środowiska wręczył wczoraj nagrody podczas uroczystości w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Polskie firmy, oferujące technologie przyjazne środowisku, odnoszą coraz większe sukcesy na rynkach zagranicznych. Potwierdzeniem tego są przedsiębiorcy-laureaci GreenEvo. Oferowane przez nich rozwiązania są z powodzeniem stosowane na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach czy w Niemczech.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

W tym roku odbyła się już III edycja GreenEvo. W jej ramach, spośród 14 nominowanych firm, nagrodzono 10 przedsiębiorstw, oferujących łącznie 11 technologii przyjaznych środowisku. Wśród zwycięskich rozwiązań znajduje się np.: system do ekologicznej produkcji paliw płynnych z odpadów tworzyw sztucznych, który został dotychczas wdrożony m.in. w Indiach i Tajlandii oraz technologia szybkiego budowania wysokiej jakości trwałych budynków oszczędzających energię, stosowana w 28 krajach na całym świecie.

Wręczając nagrody minister Korolec podkreślał: – Jesteśmy dumni z ekologicznych technologii oferowanych przez polskich przedsiębiorców. Już teraz śmiało konkurują oni z globalnymi graczami w tym obszarze. Jednocześnie budując swój sukces, budują także polską zieloną gospodarkę oraz przyczyniają się do podnoszenia jej konkurencyjności.

Nagrodzone w III edycji GreenEvo firmy to: Eco in, Ekotech – Inżynieria Popiołów, Hewalex, Hydroergia, Izodom 2000 Polska, "Jakusz" Systemy Zabezpieczeń Bankowych, LARS Andrzej Szymański, Makroterm Agata i Krzysztof Wąchała, Qenergy, Technologie Ekologiczne Zbigniew Tokarz.

źródło: MŚ

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj