– Rozwiązania, które wybraliśmy, zapowiadają się obiecująco. Liczę, że tak jak technologie laureatów poprzednich edycji GreenEvo odniosą sukces na zagranicznych rynkach – mówi minister Grabowski.
Od kwietnia wybrane firmy oferujące wyróżnione rozwiązania wezmą udział w serii specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez praktyków biznesu, dyplomatów oraz przedstawicieli instytucji publicznych współpracujących z projektem GreenEvo. Tematyka szkoleń obejmie m.in. międzynarodowy transfer zielonych technologii, profesjonalne techniki sprzedaży i prezentacji, protokół dyplomatyczny, zawieranie umów międzynarodowych oraz instrumenty wsparcia publicznego.
W międzyczasie, spośród 15 wyróżnionych firm, które przeszły do drugiego etapu konkursu, Kapituła wybierze najlepsze, którym nada status laureata. Niezależni eksperci zweryfikują następnie ich technologie. Ostatecznie decyzja o wyborze laureatów zapadnie podczas drugiego posiedzenia Kapituły. Zwycięzcy otrzymają wsparcie w transferze ich technologii za granicę poprzez udział w misjach gospodarczych wraz z przedstawicielami polskiego rządu.
Wyróżnione technologie:
1. AMP Sp. z o.o. – Nawęglanie próżniowe Piro-Carb w piecu próżniowym serii Quantum G
2. AMP Sp. z o.o. – RMO – Recykling Molekularny Odpadów
3. Biko-Serwis Sp.z o.o. Sp.k. – Technologia produkcji mieszanek popiołowych i żużlowych FLUMIX
4. Bioelektra Group S.A. – Autoklaw RotoSTERIL BEG 7000
5. Małopolskie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia” – Reaktor do produkcji biopaliw typu Biodiesel FAME
6. CARGAZ BIS Mariola Rewers – SOLARIS DIESEL DUAL FUEL
7. CWD Sp. z o.o. – AUTOMATYCZNE SPALANIE BIOMASY W PALNIKU SCHODKOWYM
8. Ekoinwentyka Sp. z o.o. – Biooczyszczanie gazów odlotowych z LZO oraz odorów w kompaktowych bioreaktorach trójfazowych
9. EKOLOG Sp z o.o. – Reaktor biologiczny „Ela”dla małych i średnich oczyszczalni ścieków miejskich o przepustowości do 1500 m3/dobę
10. Energy Data Lab – Aktywizująca platforma dla uczestników rynków energii
11. Enerko Energy Sp. z o.o. – Śruba Archimedesa
12. Gajek Engineering Sp. z o.o. – Turbozespół wodny typu STK-PMG
13. Jan Gumkowski „Biuro Techniczno-Inżynierskie” – Palnik na pellet z obrotową komorą spalania
14. Looksoft Sp. z o.o. – Aplikacja mobilna oraz system serwerowy do mierzenia długości kolejek samochodów na granicach krajów oraz w innych punktach oczekiwania pojazdów.
15. SOLCRAFT Sp. z o.o. – H-BLOCK® i THEXPAN®
GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. W trakcie pięciu dotychczasowych edycji programu GreenEvo udało się wyselekcjonować 62 sprawdzonych laureatów. Z pomocą programu promowali oni swoje rozwiązania w 53 państwach na wszystkich kontynentach. Na laureatów czekały także inne korzyści. To m.in. szeroka oferta bezpłatnych szkoleń oraz prezentacja oferowanych technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach.
Mark
Komentarz #54 dodany 2015-05-05 13:44:50
Gratulacje dla Solcraftu i Solaris Diesel. Warto zapoznać się z tymi produktami. Są to takie nasze technologiczne narodowe perełki.